Sandomierz: Nowoczesne laptopy dla Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

Szesnaście nowoczesnych laptopów trafiło do Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu. To nagroda w konkursie ‚#OSEWyzwanie’ organizowanym przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Mówi nauczyciel informatyki Paweł Maj:

W konkursie ‚#OSEWyzwanie’ wzięło udział 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić, to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu ‚mLegitymacja szkolna’. Dodatkowo szkoła mogła przysłać pracę plastyczną pt. ‚Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Otrzymany sprzęt okazał się szczególnie przydatny w czasie zdalnego nauczania w czasie epidemii:

Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.
Inicjatywa wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zanim ruszył program OSE, jedynie 10 proc. szkół w Polsce miało dostęp do internetu o parametrach, które umożliwiały wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych.

Joanna Sarwa