Sandomierz: „Nasza pani” – kolejny spektakl Teatru Dramatycznego SCK.

Data publikacji: Kategoria: , , , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Rozmowa z Kamilą Kremiec-Panek z Sandomierskiego Centrum Kultury – reżyserem spektaklu „Nasza pani”. Premiera najnowszego spektaklu Teatru Dramatycznego SCK odbędzie się 3. grudnia o godz. 19:00 oraz 4. grudnia o godz. 15:00 i 19:00 w sali widowiskowej w Porcie Kultury.

OBSADA
Haliny, w trzech stanach skupienia:
Halina w wieku 11 lat – Julia Łukawska / Karolina Stawowy
Halina w wieku 22 lat – Beata Mojduszka / Julia Smardz
Halina w wieku 85 lat – Barbara Mojduszka
Sąsiadki, czterogłowy smok:
Naftalina – Monika Bieniek
Pani Walewska – Alicja Adamczyk
Trwała Ondulacja – Anna Woźniak / Zosia Zagórska
Endoproteza – Justyna Kuchta / Karolina Urbaniak
Pozostali:
Sejm Śląski z 1926 – Bartłomiej Przyłucki, Dominik Skóra, Jan Włostowski, Tomasz Woźniak
Narrator – Dominik Skóra
Lekarz – Tomasz Woźniak
Tłumacz przysięgły – Bartłomiej Przyłucki
Pan z telewizji – Bartłomiej Przyłucki / Jan Włostowski
Reklama – Monika Bieniek
Trzech Mietków, nic specjalnego:
Mietek chinol – Bartłomiej Przyłucki
Mietek cukiernik – Jan Włostowski
Mietek rzeźnik – Tomasz Woźniak

Teatr Dramatyczny SCK
Miejsce: Port Kultury, ul. Portowa 24 w Sandomierzu

Dotychczasowe premiery:
„5 minut” (2016)
„W środku słońca gromadzi się popiół (2017)
„Ballada na trzy biurka” (2017)
„Przebudzenie Wiosny” (2017)
„Podziemia świadomości” (2018)
„The Road to Glory” (2019)
„Imperium za mgłą” (2019)
„Nasza Pani” (2022) – premiera już wkrótce!

Instruktorem grupy jest Kamila Kremiec-Panek.

Kamila Kremiec-Panek

Teatrolog, kulturoznawca, instruktor teatralny. Jej zainteresowania związane z kulturą zorientowane są głównie wokół muzyki, teatru muzycznego, reżyserii oraz oświetlenia scenicznego. W latach 2010-2012 studentka wokalistyki w Studium Wokalistyki Estradowej przy Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2012 roku ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim (kulturoznawstwo, specjalizacja: organizator i promotor widowisk). Dwa lata później obroniła tytuł magistra teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej badania naukowe dotyczą głównie kształtowania się teatru muzycznego w kontekście przemian społeczno-politycznych. W 2014 roku jako jedna z wyróżnionych studentek reprezentowała Uniwersytet Jagielloński na seminariach teatrologicznych podczas festiwalu Ruhrtriennale w Bochum. W roku 2015 otrzymała certyfikat ukończenia kursu dla instruktorów teatralnych organizowanego przez Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru.

W latach 2009-2014 współpracowała z Teatrem Bezpańskim, głównie jako aktorka i wokalistka. Zagrała rolę Marii w spektaklu pt. „Historia pewnej zbrodni” i Soni Travis w musicalu pt. „Strzał w 10”. W 2014 roku zrealizowany został projekt taneczny „Back to the roots” na podstawie „Kupca Weneckiego” W. Szekspira, w którym wykonywała w kobiecym trio autorskie partie wokalne (premiera: wrzesień 2014, Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku). W latach 2013-2015 pracowała również jako aktorka w Agencji Artystycznej PRYM ART, specjalizującej się głównie w spektaklach dla dzieci i młodzieży. W latach 2014-2015 pracowała przy obsłudze spektakli w Teatrze Śląskim w Katowicach i była członkiem Stowarzyszenia Forum Inicjatyw Kulturalnych w Rudzie Śląskiej. Od czerwca 2015 roku pracuje jako organizator widowisk, animator kultury oraz instruktor teatralny dla młodzieży i dorosłych w Sandomierskim Centrum Kultury. Od 2017 roku do 2022 roku była asystentem ds. programowych w SCK, aktualnie objęła stanowisko koordynatora ds. artystycznych. W 2016 roku współpracowała z ośrodkiem Caritas „Radość Życia”, prowadząc roczne zajęcia teatralne z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie w ramach projektu „Teatr łączy”. Od 2016 roku jest także koordynatorem sandomierskiego festiwalu muzycznego „Witamina Jazz – jesienna kuracja półtonami”, a od 2021 roku również festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”. Brała udział w wielu warsztatach oraz konferencjach dotyczących edukacji kulturalnej i organizacji wydarzeń, była prelegentem m.in. na konferencji „PR w samorządzie i administracji” w Wodzisławiu Śląskim (2018). Zajęła drugie miejsce w plebiscycie „Kobieta przedsiębiorcza 2017” (powiat sandomierski), zorganizowanym przez Echo Dnia. Była autorem i koordynatorem dużego projektu „Sandomierska Akademia Musicalu” dofinansowanego przez MKiDN, w ramach którego wyreżyserowała musical pt. „Przebudzenie Wiosny”, który został wystawiony w Sandomierzu oraz gościnnie w Teatrze Syrena w Warszawie.