Sandomierz|: Międzynarodowa konferencja i warsztaty „The Crown of Rivers” w Zamku Królewskim.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Zamku Królewskim w Sandomierzu odbyła się dziś międzynarodowa konferencja i warsztaty „The Crown of Rivers” czyli „Korona rzek”.

Mówi dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu dr Dominik Kacper Płaza:

Wśród uczestników konferencji znaleźli się goście z Budapesztu i Belgradu oraz zamków i twierdz z Zamościa,  Tarnobrzega, Tarnowa i Kazimierza nad Wisłą.  Tematem konferencji i warsztatów było także wspólne dziedzictwo dotyczące zamków i twierdz nad Dunajem i Wisłą a także promocja tego dziedzictwa oraz kultury Europy Środkowej na rynkach rosyjskim i chińskim.

Wśród poruszanych tematów znalazły się nowoczesne technologie:

Organizatorem konferencji było Muzeum Okręgowe w Sandomierzu oraz Fundusz Wyszehradzki.

Dyrektor uważa, że szczególnie ważny jest fakt, że Muzeum Okręgowe po raz pierwszy stało się partnerem w środkach wyszechradzkich:

Konferencja i warsztaty zostały sfinansowane ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Konferencja była zorganizowana wspólnie z partnerami Belgrade Fortress – Twierdza w Belgradzie, Buda Royal Castle – Zamek Królewski w Budapeszcie, Slovak National Museum – Słowackie Muzeum Narodowe Zamek Królewski w Bratysławie oraz Hungarian Association of Settlements’ and Regions’ Developers głównego wykonawcę w projekcie.

Joanna Sarwa