Sandomierz: Lwowska Bis będzie realizowana przez województwo świętokrzyskie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Projekt komunikacyjny „Lwowska Bis” w Sandomierzu będzie realizowany przez samorząd województwa świętokrzyskiego – poinformowali oficjalnie poseł Marek Kwitek, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Lwowska Bis w Sandomierzu będzie realizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował trzy wnioski budowy obwodnictw w ciągach dróg wojewódzkich, w tym sandomierskiej ul. Lwowskiej Bis, które zostaną złożone do ministra infrastruktury.

– Tak bardzo oczekiwana inwestycja zostanie zrealizowana w tym samym czasie, co remont starego Mostu na Wiśle, czyli w roku 2024. Moje wieloletnie zabiegi przyniosły pozytywne rozwiązanie. Wielkie dzięki składam parlamentarzystom z województwa świętokrzyskiego na czele z posłem Krzysztofem Lipcem i województwa podkarpackiego na czele z posłem i wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem, którzy wspierali mnie w walce o remont mostu na Wiśle i Lwowskiej Bis oraz Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim, wojewodzie świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi. Szczególne podziękowania kieruję do pana premiera Mateusza Morawieckiego, który podjął decyzję o realizacji tych ważnych inwestycji dla Sandomierza, województw świętokrzyskiego i podkarpackiego ze środków finansowych z budżetu państwa. Naprawiamy błędy poprzedników i dotrzymujemy słowa, gdyż liczy się Polska – mówi poseł Marek Kwitek.

Realizacja inwestycji kosztowała będzie 75 milionów złotych, z czego środki własne województwa wynosić będą 14 milionów. Większość stanowić będzie dofinansowanie rządowe. Zakończenie prac przypadałoby na rok 2024 lub pierwszy kwartał roku 2025.

Na poczatku przyszłego tygodnia wniosek w sprawie inwestycji trafi na biurko ministra infrastruktury – zapowiedział poseł Marek Kwitek.

Joanna Sarwa