Sandomierz: Koncert duetu YANISTAN – Kasprowicz i Marinczenko.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert duetu YANISTAN – Kasprowicz i Marinczenko, który odbędzie się 9 października 2020 r.  o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).

Mówi Beata Mojduszka z SCK:

Janusz Kasprowicz to muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2011 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” i wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni” oraz dyrektor artystyczny koncertów m.in. „Nocy Bardów” podczas Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.

Stanisław Marinczenko  multiinstrumentalista (gitary, pianino, buzuki, akordeon, mandolina, harfa …). Aktywnie udzielający się w wielu gatunkach muzycznych, poza piosenką literacką można usłyszeć jego dźwięki w klimatach irlandzkich, elektrogotyku.

W programie koncertowym utwory Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego, pieśni błatne (uliczne, bandyckie) oraz autorskie. Z uwagi na obowiązek prowadzenia ewidencji publiczności, każda osoba zostanie poproszona o wypełnienie stosownego oświadczenia.

Joanna Sarwa