Sandomierz: Koncert „Baranovskiego” oraz Optymistyczny Jarmark rozpoczynają Dni Sandomierza.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

„Baranovski” swoim koncertem zainauguruje muzycznie Dni Sandomierza a od rana na placu Jana Pawła II odbywa się Optymistyczny Jarmark. Tak wygląda początek trzydniowego świętowania w Sandomierzu. Koncert wykonawcy przeboju „Lubię być z nią” dziś o godz. 20 00.

W sobotę ‚Zagadkowy spacer po Sandomierzu’, gry, zabawy i animacje oraz o godzinie 15.00 w ratuszu wernisaż wystawy ‚Krzemień pasiasty, sandomierski kamień optymizmu’.

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca także do udziału w rodzinnym turnieju wiedzy o Sandomierzu, który odbędzie się na placu Jana Pawła II w Sandomierzu w sobotę o godzinie 15.00. Mówi dyrektor biblioteki Wojciech Dumin:

Trzecim dniem wydarzenia tradycyjnie będzie Truskawkowa Niedziela. W programie gry, zabawy, animacje, strefa drewnianych gier wielkoformatowych a także stoiska wystawców. Będą też pokazy lokalnych formacji artystycznych: Sandomierskiego Studia Piosenki Fabryki Ruchu, FT Dance Mania, FT PARADOX, Centrum Edukacji Artystycznej GAMA a o 20:00 zaplanowano koncert Kuby Mazura z zespołem. Dla wszystkich smakoszy zaś ‚Truskawkowe stoiska’.

Joanna Sarwa