Sandomierz: Kolejny sukces akcji „Wiślacka Gwiazdka”.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

35 rodzin otrzymało świąteczne paczki od kibiców piłkarskiego klubu SKS Wisła Sandomierz. To mieszkańcy Sandomierza, Trześni i Gorzyc wskazani przez Ośrodek Pomocy Społecznej a także rodziny, które same poprosiły o pomoc w takiej postaci.

Paczki przygotowano z artykułów ze zbiórki przeprowadzonej w kilkunastu sklepach w Sandomierzu i okolicach w ramach akcji ‚Świąteczna Gwiazdka’.

Współorganizator akcji Patryk Konopka zwraca uwagę na fakt, iż udało się zebrać mnóstwo darów, mimo iż w ostatnim czasie w Sandomierzu odbywało się wiele akcji dobroczynnych:

W ramach „Wiślackiej Gwiazdki” odbyła się także zbiórka pieniędzy. Zebrano 9 tysięcy złotych. Środki zostały podzielone między dwa cele. Pierwszym jest pomoc dla dzieci. Kibice zakupili sprzęt agd dla mieszkańców Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie:

Drugim celem pomocy jest schronisko dla psów. 2,5 tysiąca złotych przeznaczono na suplementy, leki oraz pełnowartościową karmę:

Pomoc Wiślaków kierowana jest nie tylko do mieszkańców Sandomierza:

– Warto pomagać – przekonuje Patryk Konopka:

Idea pomocy drugiemu człowiekowi bliska jest także kibicowi Jakubowi Dębowskiemu:

Patryk Konopka przekazuje życzenia słuchaczom Radia Leliwa a wszystkich zachęca do angażowania się w działania pomocowe:

Początki akcji charytatywnych organizowanych przez kibiców sandomierskiej Wisły sięgają dwunastu lat wstecz.

Joanna Sarwa