Sandomierz: Jaka przyszłość Szkoły Podstawowej nr 2?

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominik Siatrak

Nie będzie likwidacji szkoły podstawowej nr 2 w Sandomierzu zapewnia burmistrz Marcin Marzec. Deklaracja burmistrza to odpowiedź na niepokoje, jakie zapanowały wśród dyrekcji placówki, nauczycieli oraz rodziców dzieci tam uczęszczających. Na wczorajszym spotkaniu podkreślano, że od kilku tygodni krążą po mieście plotki, co do dalszych niepewnych losów szkoły.

Dyrektor placówki Elżbieta Sobolewska powiedziała, że w grudniu ubiegłego roku dotarła do niej informacja o zamiarze likwidacji szkoły, ale na początku nie przekazywała jej dalej:

Rodzice zwracali uwagę na to, że dwójka jest szkołą z tradycjami i bogatą historią, w której dzieci czują się bezpiecznie.

Zastępca przewodniczącego rady rodziców Grzegorz Rogusz przyznaje, że wprawdzie udało się delegacji szkoły spotkać z burmistrzem, ale jak zaznacza wówczas nie uzyskano jednoznacznej odpowiedzi, co do przyszłości placówki.

Burmistrz Marcin Marzec na nie był obecny na spotkaniu w szkole. Dziś na zwołanej konferencji prasowej zaznaczył, że nigdy nie brano pod uwagę jakiejkolwiek likwidacji placówki oświatowej na terenie miasta. Była to plotka. Zaznaczył jednak, iż trwają prace nad poprawą organizacji sieci szkolnictwa.

– Obecnie w mieście funkcjonuje 4 podstawówki i dwa gimnazja. Zajmują one 6 budynków. Gdy w czerwcu naukę zakończą ostatni gimnazjaliści w mieście będziemy mieli 4 podstawówki i nadal 6 budynków – dodaje burmistrz.

Burmistrz zapowiedział, że w najbliższy czwartek spotka się z dyrekcją i rodzicami dzieci uczęszczających do sandomierskiej dwójki, aby wyjaśnić nieścisłości.