Sandomierz: I LO Collegium Gostomianum, Katolickie Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące z najwyższymi wynikami matur.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

I Liceum Collegium Gostomianum, Katolickie Liceum Ogólnokształcące imienia świętej Jadwigi Królowej oraz II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu to szkoły, których uczniowie uzyskali najwyższe wyniki w powiecie sandomierskim na tegorocznej maturze.

Maturzyści z I LO uzyskali średni wynik z przedmiotów obowiązkowych – języka polskiego, angielskiego i matematyki na poziomie 76 procent przy zdawalności wynoszącej 94 procent. Maturzyści z Katolickiego Liceum uzyskali średni wynik na poziomie 70,3 procent przy zdawalności wynoszącej 93 procent. Maturzyści z II LO uzyskali średni wynik na poziomie 68 procent przy zdawalności na poziomie 84 procent.

Jak mówi dyrektor Katolickiego Liceum Magdalena Kwiatkowska, uzyskane wyniki są powodem do radości i dumy tak dla uczniów jak też grona pedagogicznego:

To drugi egzamin maturalny zdawany w warunkach nauki zdalnej i obostrzeń epidemicznych. Od marca zeszłego roku większość zajęć odbywała się zdalnie.

Joanna Sarwa