Sandomierz: I Akademia Liderek ‚Kobiet w Centrum’.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Sto dwadzieścia kobiet z całej Polski bierze udział w wydarzeniu pod nazwą Akademia Liderek ‚Kobiet w Centrum’, które odbywa się w Sandomierzu. Jego organizatorem jest stowarzyszenie ‚Kobiety w Centrum’. Jednym z partnerów wydarzenia jest sandomierskie Starostwo Powiatowe.

Podczas warsztatów i wykładów poruszane są kwestie m.in. równouprawnienia na rynku pracy, profilaktyki zdrowotnej oraz aktywności w życiu publicznym. Ponadto, każda ze 120 uczestniczek Akademii wybiera ścieżki tematyczne, które pozwolą jej rozwijać się w zakresie przedsiębiorczości, polityki lub działalności społecznej.

Wśród uczestniczek znalazła się prezes Sandomierskiego Klubu ‚Amazonki’ Grażyna Rękas:

W inauguracji wydarzenia wziął udział rzecznik praw obywatelskich prof. Marcin Wiącek, który poruszył problemy, z jakimi borykają się współczesne kobiety:

W inauguracji wydarzenia wziął udział także były minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, który zwrócił uwagę na fakt, iż wydarzenie dla kobiet z całej Polski zorganizowano w Sandomierzu:

Naczelnik wydziału rozwoju, promocji i inwestycji w sandomierskim magistracie Piotr Wójtowicz docenia fakt, iż właśnie Sandomierz został wybrany na miejsce organizacji wydarzenia o ogólnokrajowym zasięgu:

W Akademii Liderek ‚Kobiet w Centrum’ bierze udział sto dwadzieścia kobiet z całej Polski. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Patronat honorowy: Komisja Europejska i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Joanna Sarwa