Sandomierz: Granie i pomaganie na hali w Sandomierzu!

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Podobnie jak przez ostatnie dwa lata, tak i w tym roku rozegrany zostanie w Sandomierzu halowy Turniej Charytatywny ‘Wiślacka Gwiazdka’.

Mówi współorganizator akcji Patryk Konopka z zarządu Klubu ‘Wisła Sandomierz’:

W zeszłym roku pomoc trafiła do dwudziestu rodzin.

Rozgrywki odbędą się 22 grudnia o godzinie 12:00.

Jak mówią organizatorzy, poprzednie lata to również wielkie pomaganie potrzebującym od 3 lat, jednak cała inicjatywa ma większy rozmach za sprawą turnieju piłkarskiego, który jest urozmaicony ciekawą obsadą. W Sandomierzu pojawią się takie drużyny jak: Wisła Sandomierz, GKS Bełchatów, Siarka Tarnobrzeg, KSZO Ostrowiec Św., Wisłoka Dębica, Alit Ożarów, Sokół Sokolniki, Sparta Dwikozy.

– Każda z drużyn przekazuje na licytacje koszulki, bo przecież ‘Wiślacka Gwiazdka’ to przede wszystkim pomaganie a nie granie – podkreślają organizatorzy.

Przez cały dzień na hali będą odbywać się zbiórki dla: Domu Dziecka w Łoniowie, gdzie trafią paczki dla wychowanków (słodycze, maskotki, sprzęt sportowy, sprzęt elektroniczny, zabawki), rodzin ubogich wskazanych przez Opiekę Pomocy Społecznej w Sandomierzu (zbiórka żywości, chemii) oraz Przytuliska Psów w Sandomierzu (zbiórka karmy – suchej i mokrej, koców).

W trakcie turnieju obowiązywać będą bilety cegiełki – cały zysk z licytacji, puszek oraz z cegiełek zostanie przeznaczony na zakup rzeczy, które trafią do potrzebujących

Joanna Sarwa