Sandomierz: Gala podsumowująca Działaj Lokalnie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Podczas uroczystej gali podsumowano w Sandomierzu realizację kolejnej edycji programu ‚Działaj Lokalnie”.

Podczas spotkania zaprezentowano ubiegłoroczne inicjatywy, które przyczyniły się do współpracy mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Głównym celem programu jest wspieranie i aktywizowanie mieszkańców na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które przyczyniają się do budowy kapitału społecznego.

Od 2005 roku Fundacja Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu bierze udział w programie ‚Działaj Lokalnie”, pełniąc w nim rolę lokalnej organizacji grantowej i udzielając wsparcia finansowego inicjatywom społecznym z powiatów sandomierskiego i opatowskiego. Fundusz konkursu ‚Działaj Lokalnie” składa się ze środków przekazanych przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz środków pozyskanych.

Mówi Justyna Pyć z Fundacji :

– Warto organizować takie przedsięwzięcia – przekonuje prezes Fundacji Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości Joanna Boduch-Paw:

W realizację projektu włączył się po raz kolejny powiat sandomierski – mówi starosta Marcin Piwnik:

Wśród grup, które wzięły udział w ostatniej edycji konkursu, znalazło się KGW Wygodzianki z Wygody w gminie Zawichost. Realizowało ono projekt ‚Święta – czas na bycie razem’. Jak mówi Katarzyna Cieszkowska, były warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i młodzieży oraz rodzin a także doposażenie koła w sprzęt fitness w trampoliny do ćwiczeń:

Projekt „Smak przyrody, uczta dla zmysłów” realizowało Łoniowskie Stowarzyszenie „Szansa” działające na rzecz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łoniowie. Mówi Magdalena Świstak-Bielska – terapeuta zajęciowy w ŚDS:

Jak dodaje prezes Stowarzyszenia „Szansa” Agnieszka Czarnecka, to ważny moment dla stowarzyszenia, które powstało w zeszłym roku:

Joanna Sarwa