Sandomierz: Finał XXI Sandomierskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Po raz dwudziesty pierwszy odbył się Sandomierski Festiwal Piosenki Angielskiej organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu. W tym roku – z powodu epidemii – został zorganizowany w formule on line.

Mówi pomysłodawca festiwalu, dyrektor II LO Roman Ryński:

Uczestnicy przygotowane przez siebie wykonania prezentowali w nagraniach wideo a przesłane prezentacje oceniała komisja konkursowa. Wybór Nagrody Publiczności odbywał się w Internecie, gdzie zostały opublikowane wszystkie występy. Zdobywczynią pierwszego miejsca w kategorii szkół średnich a zarazem laureatką Nagrody Publiczności została Gabriela Bednarczyk – uczennica II LO.
Jak mówi, szkoda, że festiwal nie mógł się odbyć jak zwykle z udziałem publiczności:

Zdobywczyni I miejsca w kategorii szkół podstawowych Wiktoria Gęza ze Szkoły Podstawowej w Zawichoście przekonuje, że warto brać udział w takich wydarzeniach:

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec dodaje, że festiwal to okazja nie tylko do rozwijania zdolności muzycznych ale też kompetencji językowych:

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Wiktoria Gęza (SP im. Ziemi Zawichojskiej, Zawichost), drugie miejsce zajęła Oliwia Majka (SP im. Jana Pawła II, Mściów) a trzecie – Sabina Mazur (Publiczna Szkoła Podstawowa, Sulisławice).

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Bednarczyk (II LO, Sandomierz), drugie –
Zuzanna Pastuszka (I LO CG, Sandomierz) a trzecie Natalia Jankowska (II LO, Sandomierz).

W organizację Festiwalu włączyła się Rada Rodziców II LO a także starosta sandomierski Marcin Piwnik i burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, którzy wręczyli laureatom puchary i nagrody.

Joanna Sarwa