Sandomierz: Dziś Wiślacka Gwiazdka 2018 czyli granie i pomaganie na hali w Sandomierzu.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa
Podobnie jak przez ostatnie dwa lata, tak i w tym roku rozegrany dziś zostanie w Sandomierzu halowy Turniej Charytatywny ‚Wiślacka Gwiazdka’.
Mówi współorganizator akcji Patryk Konopka z zarządu Klubu ‚Wisła Sandomierz’:

W zeszłym roku pomoc trafiła do dwudziestu rodzin.

Rozgrywki odbędą się dziś o godzinie 12:00.
W Sandomierzu pojawią się takie drużyny jak: Wisła Sandomierz, GKS Bełchatów, Siarka Tarnobrzeg, KSZO Ostrowiec Św., Wisłoka Dębica, Alit Ożarów, Sokół Sokolniki, Sparta Dwikozy.
– Każda z drużyn przekazuje na licytacje koszulki, bo przecież ‚Wiślacka Gwiazdka’ to przede wszystkim pomaganie a nie granie – podkreślają organizatorzy.
Przez cały dzień na hali będą odbywać się zbiórki dla: Domu Dziecka w Łoniowie,  gdzie trafią paczki dla wychowanków (słodycze, maskotki, sprzęt sportowy, sprzęt elektroniczny, zabawki), rodzin ubogich wskazanych przez Opiekę Pomocy Społecznej w Sandomierzu (zbiórka żywości, chemii) oraz Przytuliska Psów w Sandomierzu (zbiórka karmy – suchej i mokrej, koców).
W trakcie turnieju obowiązywać będą bilety cegiełki – cały zysk z licytacji, puszek oraz z cegiełek zostanie przeznaczony na zakup rzeczy, które trafią do potrzebujących
Joanna Sarwa