reklama

Sandomierz: Dziś drugi dzień 17. Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Sandomierzu trwa 17. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych. Tegoroczna edycja ma formułę hybrydową ze względu na sytuacją epidemiczną.

Oznacza to, że część działań: projekcje, spotkania, dyskusje, a nawet wystawy – odbędzie się w sieci. Przez najbliższe dni zaś organizatorzy zapraszają na pierwszą, stacjonarną odsłonę Festiwalu.

Mówi pomysłodawczyni Festiwalu, jego producent i dyrektor Katarzyna Kubacka-Seweryn:

Festiwal rozpoczął się wczoraj:

D 6 lipca organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniach na żywo.

Jak co roku Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych zadbał o widzów w każdym wieku: w trakcie czterech dni odbędą się m.in. warsztaty filmowe dla dzieci, pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych a na finał koncert z okazji 70. urodzin Jacka Cygana z udziałem jego samego oraz gwiazd filmu i estrady.

Jeszcze dziś o 16.00 w galerii BWA finisaż wystawy plakatów studenckich z prowadzonej przez dr Katarzynę Stanny Pracowni Obrazowania dla Mediów Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie, o 17.00 w kinie ‚Starówka’ ‚DEBIUTY – STUDIO MUNKA PREZENTUJE’: „Home Sweet Home”, reż. Agata Puszcz, „19.91”, reż. Emilia Śniegoska, „Ondyna”, reż. Tomasz Śliwiński. O godzinie 19.00 w galerii Widnokrąg ‚ŻYDOWSKĄ W KIERUNKU WIDNOKRĘGU’ czyli pokaz filmu „Ostatni klezmer”, reż. Janusz Majewski,, zaś o 21.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w kinie plenerowym „Nauka spadania”, reż. Pascal Chaumeil oraz „Bilet na księżyc”, reż. Jacek Bromski.

Joanna Sarwa