Sandomierz: Dzień kobiet na sportowo. Będzie zbiórka dla chorego Bartusia.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Marsz nordic walking śladami kobiet w Sandomierzu pod hasłem “Idziemy dla Bartusia Przychodzkiego chorego na SMA” to propozycja na niedzielne popołudnie w ramach “Powiatowego Dnia Kobiet na sportowo”.
Organizatorami wydarzenia są: starosta sandomierski, Koło Gospodyń Wiejskich Chwałowianki z Chwałek w gminie Obrazów oraz Gminna Aktywna Grupa Nordic Walking przy Stowarzyszeniu Aktywni dla Słupczy w gminie Dwikozy.

-Zapraszamy na marsz z kijami, ale można także iść bez kijów. Trasa będzie prowadziła ulicami, wąwozem oraz w pobliżu miejsc i budynków związanych z kobietami. Z kijami w rękach, z maseczkami na twarzy i specjalnie wydaną na tę okazją mapą uczestnicy przejdą w swoim tempie, wyznaczoną trasą. To będzie spacer, który połączy aktywność oraz poznanie miejsc związanych z Kobietami.
Mówi starosta sandomierski Marcin Piwnik:

Na chętnych od godziny 13. przy bursie szkolnej będą czekać instruktorzy w aktywnej strefie nordic walking, gdzie instruktor – szkoleniowiec Piotr Statuch z załogą PSNW Iwoną Kaptur, Barbarą Kaczmarską, Małgorzatą Mańką, Żanetą Kalinowską i Anną Papaj poprowadzą bezpłatne zajęcia z prawidłowej techniki nordic walking. Na zakończenie wydarzenia przewidziana niespodzianka. W ramach marszu uczestnicy będą mogli wesprzeć chorego Bartusia z Sandomierza, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1, czyli SMA. Na jego leczenie potrzeba ponad 9 mln zł.

Patronat medialny – Radio Leliwa.

Joanna Sarwa