Sandomierz, Dwikozy: Święto Gór Pieprzowych.

Data publikacji: Kategoria: , , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Bieg terenowy ‚Tam, gdzie pieprz rośnie”, konkursy, koncert zespołu Varsovia Manta, ognisko i degustacja potraw z pieprzem znalazły się w programie ‚Święta gór Pieprzowych’, które odbędzie się w najbliższą sobotę (31 sierpnia). Będzie można także poznawać Góry Pieprzowe razem z przewodnikami PTTK.

Góry Pieprzowe – leżące nieopodal Wisły we wschodniej części Wyżyny Sandomierskiej, częściowo w granicach administracyjnych Sandomierza, a częściowo w gminie Dwikozy – zbudowane są głównie z brunatnoszarych łupków, co przypomina pieprz. Na terenie Gór Pieprzowych znajduje się rezerwat przyrody.

W biegu ‚Tam, gdzie pieprz rośnie” może wziąć udział sto osób. Jak powiedział nam dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Wierzbicki będzie się można także zapisać w dniu imprezy.

Organizatorami biegu są: Stowarzyszenie wspólnota gruntowa wsi Kamień Łukawski-Góry Pieprzowe oraz rada sołecka i Lokalna Organizacja Turystyczna ‚Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej”. Partnerzy to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury i Gminny Ośrodek Kultury w Dwikozach.

Na Święto Gór Pieprzowych zaprasza dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej
Katarzyna Batko:

Patronat medialny – Radio Leliwa.

(Joanna Sarwa)