Sandomierz, Dwikozy, Słupcza: Trwa przyjmowanie zgłoszeń do XV Marszu Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych 1863 roku.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Trwają zapisy chętnych do udziału w XV Marszu Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych 1863 roku na trasie Słupcza-Dwikozy-Sandomierz. Wydarzenie upamiętnia bitwę pod Słupczą z 8 lutego 1863 roku, kiedy to zginęło 28 powstańców, głównie studentów Instytutu Politechnicznego w Puławach. Mówi koordynator Marszu, brygadier Adam Bidas z Jednostki Strzeleckiej 2018 im. 2 Pułku Piechoty Legionów AK w Sandomierzu:

W czasie ostatnich piętnastu lat organizacja Marszu ulegała zmianom:

Zmiana terminu organizacji Marszu sprawiła, że liczba jego uczestników wzrosła. W zeszłym roku w marszu wzięło udział 280 osób. W tym roku organizatorzy zwracają się ze szczególnym zaproszeniem do szkół z naszego regionu:

XV Marsz Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych 1863 roku na trasie Słupcza-Dwikozy-Sandomierz odbędzie się 6 kwietnia. Organizatorami są sandomierscy strzelcy, Urząd Miasta w Sandomierzu i Urząd Gminy w Dwikozach. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca na adres marsz1863@interia.pl

(Joanna Sarwa)