Sandomierz: Dookoła Wody Festival.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Kolejna edycja Dookoła Wody Festival odbędzie się w najbliższy weekend (23-25 lipca) na bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu i w starym porcie. Festiwal połączony będzie z IV Galą Orderu Rzeki Wisły, a tym samym uroczystym nadaniem tytułu Kawalera Orderu Rzeki Wisły retmanowi – Mieczysławowi Łabęckiemu.

Dookoła Wody Festival to wielobarwna i wielokulturowa podróż muzyczna przez bliskie i dalekie zakątki kuli ziemskiej. Jest imprezą, która oferuje spojrzenie na muzykę świata z innej perspektywy. Odbywa się w Sandomierzu – mieście niegdyś położonym na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych.

Ten wiekowy gród w swej przeszłości stale gościł rozmaitych przybyszów z innych regionów kraju i świata, którzy oprócz swych cennych towarów, oferowali także kontakt ze swoją kulturą. Miasto wiele zawdzięcza temu, że mogło garściami czerpać z tych przywilejów. Dziś miejsce historycznych szlaków handlowych (bursztynowego, jedwabnego i solnego) zastąpiono turystycznymi. Dzięki temu ten od dawna znany i przyjazny zgiełk oraz wielokulturowa atmosfera są nadal wyraźnie odczuwalne.

Patronat medialny – Radio Leliwa.