Sandomierz: „Dobrze, że jesteś”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Sandomierzu odbyło się spotkanie noworoczne członków stowarzyszenia ‚Dobrze, że jesteś’. Spotkanie to było okazją do refleksji podsumowującej ostatnie dwie dekady działalności stowarzyszenia przez jego pierwszego prezesa – Józefa Kotarskiego:

Dzięki współpracy stowarzyszenia z Caritas Diecezji Sandomierskiej powstało wiele inicjatyw dla osób niepełnosprawnych, zwłaszcza dla dzieci, jednak między innymi względy epidemiczne sprawiły, że działalność stowarzyszenia uległa w ostatnim okresie spowolnieniu, ale Józef Kotarski ma nadzieję, że teraz stowarzyszenie znów zacznie intensywnie działać na rzecz osób niepełnosprawnych pod kierownictwem nowego prezesa Ryszarda Latawca.

Jedną z najważniejszych inicjatyw podjętych przez stowarzyszenie było zorganizowanie mieszkania treningowego dla osób niepełnosprawnych.

Lokal mieszczący się w jednej z kamienic na Starówce należy do miasta. Stowarzyszenie wyremontowało je i wyposażyło. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym odbywały się tu turnusy rehabilitacyjne, podczas których osoby z niepełnosprawnością pod opieką terapeutów ćwiczyły umiejętności kształtujące samodzielność.

Obecnie stowarzyszenie czeka na możliwość pozyskania środków na organizację kolejnych turnusów.