Sandomierz: Czwarta edycja nagrody diecezji sandomierskiej ‚Arbor Bona’ – ‚Dobrego Drzewa’.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W tym roku po raz czwarty zostanie wręczona nagroda diecezji sandomierskiej ‚Arbor Bona’ – ‚Dobrego Drzewa’. Mówi ks. Wojciech Kania:

Nagroda „Arbor Bona” ma formę umieszczonych obok siebie na bordowym tle dwóch medali z brązu. Pierwszy, z herbem diecezji sandomierskiej, nosi na obwodzie jej łacińską nazwę „Dioecesis Sandomiriensis”. Drugi, przedstawiający sandomierską katedrę, opisany jest cytatem z Ewangelii w języku łacińskim: „Arbor bona fructus bonos facit” (Dobre drzewo wydaje dobre owoce, por. Mt 7,17).

‚Kościół przypomina starannie pielęgnowany sad, jakich wiele na sandomierskiej ziemi, w którym Boski Ogrodnik zbiera dorodne owoce’ – napisał bp Krzysztof Nitkiewicz w dekrecie ustanawiającym nagrodę.

Kandydaci będą wyłonieni przez kapitułę spośród propozycji otrzymanych od osób i instytucji, które wskażą szczególnie zasłużone osoby, uzasadniając kandydaturę.

Propozycje można nadsyłać do Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu do dnia 15 kwietnia (adres: ul. Mariacka 9, 27-600 Sandomierz lub drogą elektroniczną na adres: kuria@diecezjasandomierska.pl).


Fot. Wojciech Kania