Sandomierz: “Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Trwa kampania edukacyjno-informacyjna „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. W jej ramach w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu odbyło się spotkanie z przedstawicielami gmin z powiatu sandomierskiego, pracownikami Sandomierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i PGKiM.

Mówi zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej kapitan Andrzej Włodarczyk:

Jak podkreśla kapitan Andrzej Włodarczyk, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa zwłaszcza w okresie grzewczym:

Na spotkaniu funkcjonariusze PSP omówili kwestie związane z bezpieczeństwem podczas okresu grzewczego w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. W trakcie spotkania strażacy przekazali wskazówki dotyczące zasad wyboru rodzaju czujki w zależności od rodzaju sensorów (tlenek węgla, gaz ziemny,dymu) i rodzaju zasilania urządzenia czujnika. Zaprezentowano zasadę działania czujki tlenku węgla oraz zachęcano do wyposażania w nie mieszkań.

Na spotkanie zostali zaproszeni: powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Sandomierzu Maciej Szwagierczak i mistrz kominiarski Stefan Drożdżal.Przypomniano, że instalacje grzewcze, urządzenia i kominy należy regularnie sprawdzać, co jest określone przepisami:

Sandomierscy strażacy w ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” spotykają się także z dziećmi  i młodzieżą w szkołach na terenie powiatu sandomierskiego.

(Joanna Sarwa)

Fot. KP PSP Sandomierz