Sandomierz: Coraz więcej kobiet w szeregach świętokrzyskich terytorialsów.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Dziś Dzień Kobiet. Świętują go także kobiety, które zdecydowały się na wstąpienie w szeregi armii. Służbę wojskową podejmuje ich coraz więcej. Tak jest między innymi w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego pseudonim ‘Nurt’. Mówi oficer prasowy porucznik Marcin Kowal:

Jak mówi porucznik Marcin Kowal, pewne zawody pomagają w wykonywaniu obowiązków wojskowych:

Jakie cechy charakteryzują kobiety, które decydują się na służbę wojskową, mówi szeregowy obrony terytorialnej Marta Korzynek – żołnierz 102 batalionu lekkiej piechoty w Sandomierzu:

Oto co o swojej służbie w wojsku mówi szeregowy Marta Korzynek:

Szeregowy Marta Korzynek jest pierwszą kobietą ze Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej na kursie oficerskim dla żołnierzy obrony terytorialnej “Agrykola”.
W kursie tym bierze udział trzynastu świętokrzyskich terytorialsów. Zajęcia kończące się egzaminem odbywają się na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Jak podkreśla Marta Korzynek, uzyskanie wyższego stopnia i związane z tym nowe obowiązki to nie tylko awans ale i odpowiedzialność za ludzi i ich poziom wyszkolenia.

Przedstawicielki służb mundurowych wzięły udział w obchodach Dnia Kobiet zorganizowanych w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Uczestniczyło w nich prawie tysiąc przedstawicielek służb mundurowych: aresztu śledczego, straży miejskiej, straży granicznej, Wojsk Obrony Terytorialnej i policji. Jedną z atrakcji przygotowanych specjalnie dla pań był pokaz mody na wiosnę. Jedną z modelek była sandomierzanka Marta Korzynek.

Joanna Sarwa