Sandomierz: Betlejemskie Światło pokoju dotarło dziś do Sandomierza.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dziś do Sandomierza. Podczas uroczystej mszy w kościele św. Michała Archanioła harcerze przekazali je na ręce biskupa Krzysztofa Nitkiewicza oraz starosty powiatu sandomierskiego Marcina Piwnika i burmistrza Sandomierza Marcina Marca.

Harcerze z miejscowego hufca po raz dwudziesty ósmy udali się na słowacką stronę Tatr, by odebrać światło z Betlejem od słowackich skautów. Do Sandomierza dotarli wieczorem.

Zarówno w słowach wprowadzenia do Eucharystii, jak też w homilii, biskup zwracał uwagę na symboliczny charakter dzielenia się światłem. „Będziemy się tym światłem dzielili, ale go nie zabraknie. Będzie go coraz więcej, bo człowiek, który się dzieli, nie traci, tylko zyskuje” – podkreślał biskup Krzysztof Nitkiewicz:

Biskupowi Nitkiewiczowi dziękował komendant sandomierskiego Hufca ZHP harcmistrz Czesław Rączkiewicz, który poinformował o wyróżnieniu hierarchy honorową odznaką z okazji 100 lecia ZHP oraz odzyskania Niepodległości:

Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii w 1986 roku. Dzięki udziałowi w niej skautów i harcerzy akcja obejmuje prawie całą Europę.

(Joanna Sarwa)