Sandomierz: Będzie cieplej dzięki akcji Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Ponad tysiąc kołder, koców i kompletów pościeli zebrano w ramach akcji ‘Podziel się ciepłem na święta’ zorganizowanej przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Pomysłodawcą akcji był biskup Krzysztof Nitkiewicz:

Jak dodaje biskup Krzysztof Nitkiewicz, zebrana ilość darów pozwoli pomóc wielu potrzebującym:

Dary trafiły już do sześciu placówek.

Mówi siostra Grażyna Swoboda ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej z Domu Pomocy Społecznej z Ireny:

Mówi siostra Teresa Bełza ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Niepokalanie Poczętej (Siostry Służebniczki Starowiejskie), które prowadzą Dom Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu – Mokrzyszowie:

Mówi siostra Elżbieta Kot ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które prowadzą w Ostrowcu Św. dwa domy dziecka po czternastu wychowanków:

Mówi siostra Barbara Ziółkowska ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, które prowadzi Dom Pomocy Społecznej w Kurozwękach:

Mówi siostra Małgorzata Czarnecka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo – kierownik schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi z Lipowej:

Siostra Katarzyna Szcześniak ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jeżowem:

Do placówek trafiły również czapki, szaliki, rękawiczki i skarpetki. Wszystkie placówki dostały także środki czystości: proszki do prania, płyny do płukania i kapsułki do zmywania.

Joanna Sarwa