Sandomierz: Aktorka Joanna Moro, prezenterka telewizyjna Ida Nowakowska i kompozytor Piotr Rubik zachęcają do odwiedzenia Zamku Królewskiego.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Aktorka Joanna Moro, prezenterka telewizyjna Ida Nowakowska i kompozytor Piotr Rubik zachęcać będą do odwiedzenia Zamku Królewskiego w Sandomierzu.

Sandomierskie Muzeum Okręgowe znalazło się bowiem w gronie obiektów objętych akcją ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu ”Ferie po królewsku ONLINE w siedmiu rezydencjach królewskich”. Inicjatywa obejmuje szereg wydarzeń kulturalnych udostępnianych on line. Są to wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz spotkania ze znanymi youtuberami, które uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z rezydencji.

Mówi pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Okręgowego w Sandomierzu Iwona Łukawska

Jedną z czytanych przez Joannę Moro legend jest legenda o księciu Henryku Sandomierskim:

Do zwiedzania Zamku Królewskiego w Sandomierzu zachęcać będzie także prezenterka telewizyjna:

W gronie gości sandomierskiego zamku znajdzie się także jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich kompozytorów:

Szczegóły na stronie Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz jego profilu facebookowym a także na stronach internetowych pozostałych rezydencji królewskich: Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowego w Malborku, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce i Muzeum Narodowego w Lublinie.

Joanna Sarwa