Samborzec, Sandomierz: Zmiana organizacji ruchu w na moście w Samborcu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Od dziś wprowadzona zostaje zmiana organizacji ruchu w na moście w Samborcu w ciągu drogi krajowej nr 79. Ma to związek z rozbiórką starego i budową nowego obiektu, która prowadzona jest pod ruchem przy połówkowym zajęciu jezdni. Po odbiorze tymczasowego oznakowania na moście planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną lub ręcznie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do listopada.

Nowy most przez rzekę Gorzyczankę na odcinku DK79 między Sandomierzem a Łoniowem będzie miał blisko 17 metrów długości i około 12 metrów szerokości, jezdnię o szerokości 7 metrów z opaskami bitumicznymi. Po obu stronach obiektu przewidziano chodniki o szerokości 2 metrów. Jednoprzęsłowy most posadowiony zostanie na palach wielkośrednicowych.

Roboty rozpoczną się od rozbiórki połowy konstrukcji obecnego obiektu i wybudowania w tym miejscu połowy nowego mostu. Następnie wykonawca dokona rozbiórki drugiej połowy mostu i zbuduje w tym miejscu nową konstrukcję. Koszt inwestycji to około 3,2 mln złotych. Inwestycję zrealizuje konsorcjum z liderem Dromosttor Polska.

W tym roku na terenie województwa świętokrzyskiego zrealizowane będą dwie podobne inwestycje polegające na rozbiórce starych i budowie nowych mostów w Rudce w ciągu drogi krajowej nr 9 i w Polanowie w ciągu DK79. Wyremontowany zostanie także obiekt w Brodach Iłżeckich w ciągu DK9. Rozpoczęła się inwestycja w systemie “projektuj i buduj”, polegająca na rozbudowie mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77.

Joanna Sarwa/ źródło GDDKiA