Rytwiany: Nietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Mieszkaniec powiatu staszowskiego prowadził pojazd, mając ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Na dodatek miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kierowca podróżujący w sobotę drogami powiatu staszowskiego zauważył, że jadący przed nim pojazd marki volkswagen miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy.

Mężczyzna niezwłocznie wykonał połączenie na numer alarmowy, a następnie ujął kierującego i uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, przebadali kierującego na stan trzeźwości. Badanie alkomatem 41-letniego mieszkańca gminy Rytwiany wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Na dodatek okazało się, że mężczyzna posiada orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wspominany 41-latek nie uniknie również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

https://swietokrzyska.policja.gov.pl