Rudnik: Orszak Trzej Królowie z orszakiem przejdą ulicami już po raz 11

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Rudniku nad Sanem już po raz 11. ulicami miasta wyruszy Orszak Trzech Króli. Uczestnicy wyruszą około godziny 12.10 sprzed kościoła parafialnego. Trasa prowadzić będzie ulicami Mickiewicza, Rynek, Daszyńskiego, Rzeszowską, 3-go Maja, Grunwaldzką do Rynku. Tam usytuowana będzie stajenka. Po drodze tradycyjnie odegrane zostaną scenki tematyczne. Mówi autor scenariusza, reżyser i rzecznik orszaku Marian Pędlowski.

A rozpocznie je Spotkanie Trzech Króli, drugą będzie Tajemnicza wizyta, trzecią Nierozsądny bogacz, czwartą Uboga wdowa i sędzia, piątą Wizyta u Heroda i zakończy je Pokłon Trzech Króli w stajence. A w niej tradycyjnie czekać będzie prawdziwa rodzina.

W tym roku w roli Jezuska wystąpi niespełna dziesięciomiesięczny Maksymilian Machynia, w roli Maryi – Dominika Machynia, zaś w roli Józefa – Michał Machynia z Krakowa. Są to wnuczek, córka i zięć Mariana Pędlowskiego. A w roli Trzech Króli wystąpią mieszkańcy Rudnika, Niska i Jeżowego. Tradycyjnie rozdawane będą korony, śpiewniki i naklejki orszakowe. Po zakończeniu rudnickiego orszaku na uczestników czekał będzie poczęstunek w postaci żurku, kawy, herbaty i słodkości. Historia orszaku w Rudniku nad Sanem ma swój początek w 2007 roku. Był to wówczas pierwszy taki orszak w kraju.

Marta Górecka