Rudnik nad Sanem: Turniej piłkarski z treningiem od A do Z

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Trening od “A” do “Z” Aktywności do Zdrowia – to tytuł projektu, który zrealizował Miejski Klub Sportowy Orzeł Rudnik nad Sanem. Jego finałem był turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Niżańskiego. Jak podkreślają organizatorzy celem projektu było upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców powiatu, propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, promowanie codziennej aktywności fizycznej jako czynnika zapobiegającego wielu chorobom, propagowanie sportowej rywalizacji w duchu fair play, a także promocja powiatu niżańskiego jako miejsca sprzyjającego aktywności ruchowej oraz realizacji przedsięwzięć i wydarzeń sportowych. W ramach projektu, w lipcu i sierpniu, dwa razy w tygodniu odbywały się otwarte treningi piłkarskie z grupą juniorów Orła Rudnik. Dzieci i młodzież z całego powiatu z roczników 2005-2012 mogły poćwiczyć pod okiem profesjonalnego, licencjonowanego trenera. Mówi Adam Konior, prezes Orła Rudnik.

Zajęcia piłkarskie odbywały się na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem. A sam projekt udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Powiatu Niżańskiego, w ramach zadania “Wsparcie realizacji zadań publicznych w obszarze kultury fizycznej”.

Wicestarosta Adam Mach, który obecny był na turnieju podsumowującym projekt, przyznał, że warto wspierać takie inicjatywy.

A w finałowym turnieju piłkarskim dzieci i młodzieży zwyciężyła drużyna Orła Rudnik. Drugie miejsce zajęli młodzi piłkarze KS Podwolina, na trzecim uplasowali się zawodnicy Rotundy Krzeszów, a czwarta pozycja tuż za podium przypadła Tanwi Wólka Tanewska. Królem strzelców został Oliwier Łomotowski z Orła Rudnik. Zaś statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju odebrała Julia Kuprianowicz z KS Podwolina. Natomiast tytuł najlepszego bramkarza turnieju powędrował do Przemka Skalnego z Rotundy Krzeszów.