Rudnik nad Sanem: Mieszkańcy w większości przestrzegają zasad społecznej kwarantanny.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Rudnik nad Sanem – podobnie jak inne gminy powiatu niżańskiego – stara się radzić sobie z epidemia koronawirusa i do minimum ograniczać możliwość ewentualnego zagrożenia zakażeniem. M.in. Urząd Miasta i Gminy ograniczył do niezbędnego minimum bezpośrednią obsługę mieszkańców zachęcając do załatwiania spraw droga elektroniczną.

Mówi burmistrz Rudnika nad Sanem Waldemar Grochowski:

W większości przypadków mieszkańcy gminy Rudnik nad Sanem stosują się do zakazów wprowadzonych w związku z epidemia koronawirusa, choć zdarzają się przypadki nie przestrzegania zasad kwarantanny:

Burmistrz Waldemar Grochowski przyznał, że od tego jak mieszkańcy będą się stosowali do obostrzeń mających na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa zależy, jak gmina Rudnik nad Sanem poradzi sobie z zagrożeniem:

To dotyczy między innymi robienia zakupów, bo w rudnickich sklepach zdarzają się klienci, którzy kilkakrotnie w ciągu dnia pojawiają się w sklepach po zakupy, które można by zrobić za jednym razem. W ten sposób narażają siebie i innych na ryzyko zakażenia koronawirusem a przy okazji wydłużają kolejki do sklepów.

Marta Górecka