Rudnik nad Sanem:  ‚Dziś dla jutra’ z prezentami i badaniami profilaktycznymi w domu dziecka

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Nie tylko przy pomnikach,  nie tylko wiązankami kwiatów można manifestować swój patriotyzm. Inny sposób postanowili pokazać przedstawiciele inicjatywy społecznej ‚Dziś dla jutra’. To pomoc innym, a okazją do tego jest obchodzona właśnie 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak podkreślił prezes inicjatywy Marcin Jurzysta, to znakomity moment. aby nie tylko poznawać historię i czcić pamięć Powstańców, ale także wdrażać ideę współczesnego patriotyzmu opartego na solidarności i pomocy innym.

To właśnie ta szczególna rocznica była znakomitą okazją do kolejnej odsłony cyklu darmowych badań endokrynologicznych dla dzieci z ośrodków opiekuńczych i wychowawczych. Tym razem przedstawiciele inicjatywy ‚Dziś dla jutra’ dotarli do domu dziecka w Rudniku nad Sanem:

Przedstawiciele inicjatywy przywieźli też prezenty m.in. zabawki i książki:

Wcześniej podobne akcje przedstawiciele inicjatywy społecznej ‚Dziś dla jutra’ przeprowadzali  już w Jarosławiu, oraz we Frysztsku i już mają listę kolejnych chętnych placówek  chcących wziąć udział w następnych edycjach. Natomiast w Rudniku nad Sanem ‚Dziś dla jutra’  gościło nie poraz pierwszy. Również w tym roku  w czerwcu odwiedziło Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem.