Region. Wyznaczą pomniki przyrody.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przedstawiciele Tarnobrzeskiej Ligi Ochrony Przyrody i Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej “Dolina Kacanki” z Wiązownicy – Kolonia są dwiema z kilku organizacji, które nawiązały współpracę z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu. W inicjatywie pod nazwą „Pomniki dla natury” chodzi o ocalenie jak największej liczby cennych elementów przyrody. Obecnie przedsięwzięcie obejmuje swoim zasięgiem tereny województwa świętokrzyskiego i części mazowieckiego. Nie wykluczone jednak, że się rozrośnie.

„Pomniki dla Natury”, to akcja społeczna zapoczątkowana przez Organizację Natura z Woli Osowej i wspomniane stowarzyszenie „Dolina Kacanki”. Mówi jej prezes, Jacek Piwowarski.

– Bardzo nas cieszy uczestnictwo w akcji – przyznał wiceprezes Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu, Janusz Wepsięć.

Prace nad wyznaczaniem nowych pomników przyrody mają potrwać do końca roku, choć ze względu na stan epidemiczny być może zostaną przedłużone.

Swój podpis pod porozumieniem o współpracy w ramach akcji „Pomniki dla natury” złożyli też członkowie LOP w Kielcach i Radomiu oraz Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Patronat medialny nad inicjatywą ma Radio Leliwa.