Region. W Rzeszowie będą mówić o świecie otwartym dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Promocja świata otwartego dla osób z niepełnosprawnościami jest celem inicjatywy pod hasłem „Jesteśmy Razem”, organizowanej przez rzeszowski oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych. Radio Leliwa objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Wydarzenie składa się z dwóch części. Pierwsza z nich – konferencja odbędzie się w najbliższy piątek (23 lipca) o godzinie 11.00, w auli dużej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prelegenci poruszą tematy m.in. z zakresu dostępności architektonicznej i informacyjno – komunikacyjnej obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnościami.

Podczas spotkania nastąpi rozstrzygnięcie etapu regionalnego konkursu Idol Województwa Podkarpackiego 2021 w kategoriach: Media, Edukacja, Urząd Otwarty dla niewidomych, Instytucja/Placówka kultury/ Firma oraz Idol Środowiska.

Konferencja będzie tłumaczona na język migowy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem, objął Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Jednym z patronów medialnych konferencji, którą organizuje Fundacja Szansa Dla Niewidomych jest Radio Leliwa.

Fundacja Szansa Dla Niewidomych, została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół, a jej działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok.