Region: Trwa nabór wniosków do programu Laboratoria Przyszłości

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Trwa nabór wniosków do programu Laboratoria Przyszłości, który skierowany jest do szkół podstawowych.  W każdej placówce  prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego powstanie pracownia Laboratorium Przyszłości z wyposażeniem sfinansowanym z budżetu Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Na Podkarpaciu szkół uprawnionych do złożenia wniosku jest 957 na ten moment wniosków złożyło 937 szkół. Mówi wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Jak mówi podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

 

W ramach tego przedsięwzięcia szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii. Oznacza to, że wszystkie szkoły w Polsce otrzymają co najmniej 300 zł na ucznia. Łącznie z inicjatywy skorzysta ponad 3 miliony uczniów z 15 tys. szkół.

Tomasz Łępa