Region: To one przyciągają przedsiębiorców na Podkarpacie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Swoje 25-lecie świętowała  Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego i 15-lecie Podkarpacki  Park  Naukowo-Technologiczny  AEROPOLIS.

Celem agencji rozwoju jest  prowadzenie działalności służącej wszechstronnemu rozwojowi regionu Podkarpacia poprzez skoncentrowanie i mobilizację potencjału środowisk lokalnych oraz działalność doradczą i usługową w procesach restrukturyzacji, otwierania i wspomagania przedsięwzięć gospodarczych, promocji regionu oraz pozyskiwania zagranicznych środków pomocowych.Jak zaznacza Mariusz Bednarz, prezes  Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w historii agencji nie możemy też pominąć  Mielca.

Jako jedyna z krajów Europy Środkowo-Wschodniej Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego została nagrodzona przez Komisję Europejską prestiżową Nagrodą GRAND PRIX – “Partnerzy w działaniu” za realizację Programów PHARE. Jak zaznacza wojewoda podkarpacki Ewa Leniart  Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego musi mieć  już plany na swoją dalszą przyszłą działalność.

Agencja posiada duży potencjał kadrowy. Zatrudnia ponad 140 osób, między innymi prawników, ekonomistów, socjologów, finansistów, inżynierów i specjalistów w dziedzinie projektowania. Wszyscy posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę potrzebną przy realizacji oferowanych usług.

Obszarem działania  rzeszowskiej agencji rozwoju jest jednak nie tylko województwo podkarpackie, gdyż wiele realizowanych przez Agencję projektów ma zasięg ponadregionalny, a nawet międzynarodowy. Gala 25-lecia działalności  była okazją nie tylko do podsumowań i wytyczania planów na przyszłość. Była też okazją do wyróżnienia i nagrodzenia pracowników, którzy spędzili z agencją ponad 25 lat kariery zawodowej.

(Tomasz Łępa)