Region: Strona Tarcza Podkarpacka – już działa

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

 

Przedsiębiorcy z Podkarpacia mają  w swoich rękach i w jednym miejscu pomoc, która pomoże im w czasie pandemii.  Swoją działalność rozpoczęła właśnie strona internetowa tarcza.podkarpackie.pl , która ma być kompendium wiedzy o tym, kto, gdzie i jaką pomoc może uzyskać w sytuacji, jaką z powodu pandemii przeżywa gospodarka regionu.

– Chcieliśmy, aby mieszkańcy Podkarpacia i przedsiębiorcy nie gubili się w zalewie informacji, które są ważne, ale często ich ilość powoduje, że nie są w stanie wybrać tych, które są skierowane właśnie dla danej branży, grupy społecznej czy zawodowej – podkreślał  marszałek Władysław Ortyl  podczas zdalnego posiedzenie zespołu ds. pobudzania aktywności podkarpackiej gospodarki w okresie pandemii koronawirusa.

 

 

Strona tarcza.podkarpackie.pl ma być płaszczyzną wymiany informacji na temat możliwości pozyskiwania pomocy, pożyczek i innych form wsparcia dla przedsiębiorców. Na tej platformie swe miejsce mają między innymi: ZUS, WUP, powiatowe urzędy pracy, instytucje wsparcia rynku pracy i inne instytucje.  Swoją stronę Tarcza  Antykryzysowa   uruchomiło także miasto Mielec, tu mieleccy przedsiębiorcy mogą również dowiedzieć się z jakich ulg mogą skorzystać czy gdzie szukać wsparcia finansowego i o jakie środki zabiegać.

 

Tomasz Łępa