reklama

Region: Strategia leczenia podczas jesiennych zachorowań.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Jesienna strategia walki z koronawirusem to temat konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Jak podkreśliła wojewoda, w związku z przygotowaniem do jesiennej fali zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne została opracowana strategia Ministra Zdrowia, która jest odpowiedzią na zmianę charakteru epidemii. Jedną ze zmian jest to, że do systemu testowania pacjentów zostaną włączeni lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.

Wojewoda omówiła również kwestię dotyczącą powstania trzech poziomów zabezpieczenia szpitalnego. Pierwszy obejmuje placówki będące w tzw. sieci szpitali:

W poziomie drugim znajdują się oddziały zakaźne i obserwacyjno-zakaźne, przygotowane na przyjęcie pacjentów z COVID-19.

Na trzecim, najwyższym poziomie znalazły się szpitale wielospecjalistyczne. Do tych placówek będą trafiali pacjenci z rozpoznanym koronawirusem, którzy wymagają wysokospecjalistycznego leczenia. Jednak będzie można w nich udzielać świadczeń także osobom, które nie są zakażone koronawirusem.

Jeśli chodzi o działania prewencyjne w dalszym ciągu podstawę stanowią dystans społeczny, dezynfekcja oraz maseczki i o tym każdy z nas powinien pamiętać – dodała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Tomasz Łępa