Region: Spotkanie Marszałków

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

W Arłamowie spotkali się  marszałkowie województw z całej Polski, by wziąć udział w obradach poświęconych problematyce i wyzwaniom, przed jakim stają samorządy województw. Była to okazja do rozmów m.in. o nowym budżecie UE, polityce senioralnej, czy też ochronie środowiska. Mówi Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

Od lat marszałkowie ze wszystkich województw spotykają się na konwentach, aby pochylić się nad najważniejszymi zagadnieniami dla samorządowej Polski. Tematyka konwentu była związana z nową perspektywą finansową, polityką senioralną i wyzwaniami ekologicznymi. Jak mówi Jarosław Stawiarski marszałek Województwa Lubelskiego przed samorządami kolejne wyzwania, którym trzeba sprostać.

Także i Elżbieta Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego podzieliła się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyzwań w zakresie polityki regionalnej.

Na zakończenie obrad, samorządowcy przyjęli wspólne stanowiska dotyczące infrastruktury komunikacyjnej, gospodarowania odpadami, rozwoju obszarów wiejskich i ochrony środowiska.

 

Tomasz Łępa