Region: Rozmawiano o przyszłym budżecie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Radni województwa podkarpackiego zebrali się na trzydziestej już w tym roku sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, by wspólnie dyskutować o sprawach ważnych dla regionu, jak i o przyszłorocznym budżecie województwa.

Do najważniejszych przyszłorocznych inwestycji marszałek zaliczył między innymi budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce. Budowa obiektu rozpoczęła się w tym roku, a jej oddanie jest planowane za dwa lata.

Mówił marszałek podkarpacki Władysław Ortyl, który podkreśla również  znaczenie modernizacji dróg wojewódzkich na Podkarpaciu, w tym w uczęszczanych przez turystów Bieszczadach, a tym samym znaczący udział w wydatkach budżetowych tych inwestycji drogowych. Realizacja 16 inwestycji na drogach wojewódzkich wyniesie w sumie ponad 246 mln zł:

Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu w przyszłym roku będą realizowane za kwotę 47 mln zł, z czego ponad 40 mln zł przeznaczone zostanie na budowę zaplecza technicznego Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. W obszarze kultury będą realizowane cztery inwestycje na kwotę ponad 9 mln zł.  Z kolei w zakresie ochrony zdrowia będzie realizowanych sześć inwestycji za ponad 7 mln zł, w tym przebudowa Kliniki Neurologii Dzieci czy wprowadzenie e-usługi w Obwodzie Lecznictwa Kolejowego w Rzeszowie.

 

Tomasz Łępa