Region: Ropczyce dla potrzebujących

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” kupiły za ponad 1,7 mln złotych środki ochrony osobistej dla Szpitala Zakaźnego w Łańcucie. To kompletne, certyfikowane kombinezony ochronne. Za pomoc tą dziękuje Łukasz Wais prezes Centrum Medycznego w Łańcucie, które na czas pandemii zostało przemianowane na szpital zakaźny.

To nie pierwsza pomoc płynąca z Zakładów Magnezytowych z Ropczyc. Spółka od samego początku walki z koronawirusem włącza się efektywnie w pomoc potrzebującym instytucjom i osobom. Mówi rzecznik Zakładów Magnezytowych,  Natalia Szewc.

To bardzo znacząca pomoc. Bardzo dziękujemy, że biznes tak nas wspiera, zaznacza marszałek podkarpacki Władysław  Ortyl.

Dzięki wsparciu ropczyckiej spółki – producenta ogniotrwałych materiałów – udało się kupić w sumie 18 tysięcy sztuk ochronnych kombinezonów, certyfikowanych według normy ISO-14001. Transport z Chin został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski a zrealizowany przez polskiego przewoźnika Lot Cargo w ramach akcji humanitarnej Cargo dla Polski.

Tomasz Łępa