reklama

Region. Radio Leliwa docenione przez środowisko niewidomych.

Data publikacji: Kategoria: , , , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dyplom za zajęcie przez Radio Leliwa drugiego miejsca w ogólnopolskim Konkursie Idol 2020, w kategorii Media odebrały w piątek (11 września) przedstawicielki stacji: Małgorzata Grądziela, Iwona Pol i Ewa Wójcik-Lis.

Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas inauguracji Światowego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich – REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

Głównym Organizatorem XVIII edycji czterodniowej konferencji pod hasłem „Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą” jest Fundacja Szansa dla Niewidomych. Wydarzenie patronatem honorowym objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser – Duda.

Mówi prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych Malwina Wysocka Dziuba.

Trzecie miejsce w konkursie Idol Fundacji Szansa dla Niewidomych, w kategorii edukacja zajęła Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu.

Celem konkursu Idol 2020 jest między innymi wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących, promocja zaangażowania społecznego oraz dzielenie się pozytywnymi doświadczeniami, które wpływają na integrację wewnątrzśrodowiskową.

Mówi Marek Kalbarczyk, honorowy prezes fundacji, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

REHA FOR THE BLIND IN POLAND to największa konferencja w skali światowej organizowana w Polsce od ponad 20 lat. Każdego roku uczestniczy w niej kilka tysięcy osób z różnych krajów.

W tym roku w wydarzeniu bierze udział grupa 45 osób niewidomych i słabowidzących z Podkarpacia.

Mówi Aleksandra Pasieka, kierownik rzeszowskiego oddziału Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Spotkanie jest okazją do poznania świata osób niewidomych i słabowidzących. Wydarzenie jest nie tylko transmitowane na cały świat, ale i tłumaczone on-line na wiele języków.

Spotkania w ramach czterodniowej inicjatywy ( 11 – 14.09.2020) odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Gośćmi specjalnymi wydarzenia są między innymi Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego czy Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

W tym roku spotkanie uatrakcyjnią m.in. koncerty gwiazd takich jak Naira Ayvazyan i Patryk Matwiejczuk kwartet, Sarsa, Zakopower.

Partnerami wydarzenia są PFRON, Samorząd Województwa Mazowieckiego – Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Urząd m.st. Warszawy, firma Altix.