Region: Prosto po czyste powietrze.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Rzeszowie, w urzędzie marszałkowskim, został zainaugurowany program “Prosto po czyste powietrze”. Będzie on realizowany przez spółkę PGNiG Obrót Detaliczny, a jego celem jest wsparcie mieszkańców Podkarpacia w wymianie starych pieców, tzw. kopciuchów i i przejście na ekologiczne ogrzewanie gazem ziemnym. Mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl:

Eksperci PGNiG w ramach rozpoczętej akcji zapewnią fachowe doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o wsparcie z rządowego programu ”Czyste Powietrze”. Pomogą wypełnić odpowiedni wniosek składany do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także udzielą wsparcia przy procedurach związanych z uzyskaniem lub zmianą warunków przyłączenia do sieci gazowej, zaznacza Arkadiusz Sekściński – wiceprezes ds. Rozwoju PGNiG:

Adam Skiba, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zachęca do składania wniosków na te działania.

Aby wziąć udział w programie, wystarczy zgłosić się do jednego ze stacjonarnych biur obsługi klienta PGNiG Obrót Detaliczny lub mobilnych punktów obsługi klienta PGNiG Obrót Detaliczny.

Tomasz Łępa