Region: Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Ponad 6 milionów złotych – za taką kwotę zostanie wykonana dokumentacja projektowa na budowę Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka wraz z rozbudową Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Województwo podkarpackie jest jedynym regionem w Polsce, w którym nie ma wyodrębnionej placówki medycznej zapewniającej kompleksowe wsparcie medyczne dzieci i młodzieży, co stanowi istotną barierę w dostępności do usług medycznych. Mówi Barbara Rogowska, dyrektor  Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej została podpisana między Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie a Pracownią Atelier Tektura z Warszawy, w obecności członka zarządu województwa podkarpackiego, Stanisława Kruczka.

Nowoczesny obiekt pomieści specjalistyczne oddziały, kliniki i poradnie, gdzie najmłodsi pacjenci otrzymają fachową pomoc i medyczne wsparcie. Centrum zapewni dostęp do świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych dla najmłodszych, a tym samym zmniejszy skalę migracji rodziców z chorymi dziećmi do szpitali na terenie innych województw.

Ponadto Centrum zapewni rozwój Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego i umożliwi kształcenie specjalistów w specjalnościach pediatrycznych na terenie Podkarpacia. Całkowity szacunkowy koszt realizacji zadania wyniesie ok. 400 mln zł.

 

 

Tomasz Łępa