Region: Pierwsze liczby i statystyki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

 

Za nami pierwsze posiedzenie zespołu ds. pobudzania aktywności podkarpackiej gospodarki w okresie pandemii koronawirusa. Idea powołania go zrodziła się po zdalnym spotkaniu, które w połowie kwietnia marszałek podkarpacki Władysław  Ortyl odbył  z przedstawicielami instytucji zrzeszających przedsiębiorców.  Podczas wideokonferencji  dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie  Tomasz Czop,  poruszył kwestię ochrony miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Mimo iż do 30 kwietnia podkarpaccy przedsiębiorcy złożyli łącznie 1260 wniosków na ochronę miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, które opiewają  na ponad 338 milionów złotych dla ponad 73 tysięcy osób – to  jak zaznacza dyrektor  WUPu, statystki te  mogą się znacznie  różnić.

Sprawa dotyczy też środków finansowych.

Niezmienne jednak pozostaje ilość miejsc pracy, które trzeba dofinansować.

Do końca kwietnia wypłacono łącznie wsparcie dla  ponad 20 tyś.  osób, na wnioski 353 firm na kwotę ponad 39,5 miliona złotych. To realizacja wniosków 134 firm z powodu przestój ekonomicznego i 254 przedsiębiorstw z racji obniżonego czasu pracy.

Tomasz Łępa