Region: Numer alarmowy straży pożarnej obsłuży CPR.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Od początku tygodnia na Podkarpaciu trwa przełączanie numeru 998 do obsługi przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Do tej pory numery te były obsługiwane przez stanowiska kierowania komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej.

O rozpoczętym procesie poinformowała wojewoda Ewa Leniart:

Według wojewody, obsługa numeru alarmowego ułatwi pracę straży pożarnej i pozwoli się skupić na działaniach. Według komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadiera Andrzeja Babca, pozwoli to na lepszą koordynację działań ratowniczych:

Do CPR przełączony już został numer alarmowy komend w Rzeszowie, Krośnie, Ustrzykach, Brzozowie i Jaśle. Dziś kolej na komendy w Tarnobrzegu, Dębicy, Lesku i Sanoku. W czwartek przyjdzie kolej na numer alarmowy 998 w Stalowej Woli, Nisku, Przemyślu i Jarosławiu. W piątek pod centrum powiadamiania ratunkowego przejdzie numer w Kolbuszowej, Leżajsku, Przeworsku i Lubaczowie. Zaś w poniedziałek nastąpi przekierowanie do CPR numeru 998 w Mielcu, Łańcucie Ropczycach i Strzyżowie. Podkarpacie jest trzecim województwem w Polsce po lubelskim i podlaskim, gdzie następuje przełączenie numeru 998 do CPR

Marta Górecka