Region: Nowe posterunki policji

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marcin Gabrek
W Lipniku w powiecie opatowskim i w Szydłowie w powiecie staszowskim powstaną nowe budynki posterunków policji. Podpisana została już umowa na wykonanie robót budowlanych. W obu przypadkach będzie to przebudowa i rozbudowa istniejących już obiektów, które do tej pory pełniły inną funkcję. Łączny koszt inwestycji to ponad 3,5 miliona złotych, a zakończenie prac planowane jest na listopad tego roku.
W Szydłowie powstanie obiekt o powierzchni użytkowej blisko 88 m2 oraz garaż. W nowym posterunku znajdziemy: poczekalnię, pokój przyjęć i toaletę dla interesantów, pomieszczenie kierownika, serwerownię, pomieszczenie socjalne, szatnię, toaletę i biuro. Dla pracowników posterunku przewidziano 4 miejsca parkingowe, trzy dodatkowe przewidziano dla interesantów.
Obiekt w Lipniku to budynek parterowy, w którym kiedyś mieściła się szkoła. Po modernizacji pod potrzeby posterunku jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 195 m2. W budynku zaplanowano 6 pomieszczeń biurowych, całe zaplecze sanitarno-socjalne, magazyn i inne niezbędne dla funkcjonowania posterunku pomieszczenia.