Region: Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, czołowe postaci polskiej sceny politycznej, społecznej i ekonomicznej, goście ze świata, debaty o wielkich projektach infrastrukturalnych oraz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw – tak przebiegał   w Rzeszowie Kongres 590. Trzecia edycja tego prestiżowego wydarzenia miała miejsce  w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.

Jedną z imprez towarzyszących temu wydarzeniu było wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta RP, dla wyróżniających się polskich firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój  gospodarki i budują pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie.

Wśród najlepszych firm nagrodzonych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę znalazło się przedsiębiorstwo z Podkarpacia – to firma Ultratech.

Prezydent przyznał też nagrodę specjalną, otrzymał ją Zbigniew Grycan, producent lodów. A z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości nagrodę otrzymała firma Hefra – Warszawska Fabryka Platerów, produkująca od 1824 ekskluzywne sztućce i zastawę stołową. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest przyznawana raz do roku.

(Tomasz Łępa)