Region: Młodzi programiści z Podkarpacia zmierzą się w IV edycji konkursu “web.Master podkarpacki”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

Miłośnicy programowania ze szkół z województwa podkarpackiego po raz kolejny będą mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie programowania w HTML, CSS, PHP czy Java Script. Ruszyły zapisy do IV edycji konkursu ‘web.Master Podkarpacki’.
Organizatorzy szacują, że w tym roku do konkursu przystąpić może nawet 700 uczestników. Będą oni rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Pierwszy etap odbędzie się 7 marca i zostanie przeprowadzony za pomocą udostępnionej przez firmę Ideo platformy e-learningowej. Test on-line będzie trwał 15 minut, w trakcie których uczniowie odpowiedzą na 60 pytań. Do drugiego etapu przejdzie 15 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej. Finał odbędzie się 21 marca 2019 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Na ostatnim etapie organizatorzy stawiają na zadania typowo praktyczne.
Uczniów zgłaszać mogą nauczyciele informatyki za pośrednictwem strony www.webmasterpodkarpacki.pl Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 marca.
Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Patronuje Radio Leliwa.

(Tomasz Łępa)