Region: Maseczki i przyłbice ochronne dla pracowników opieki społecznej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

21 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku oraz ponad 4200 przyłbic ochronnych trafi do Domów Pomocy Społecznej oraz Ośrodków Pomocy Społecznej na Podkarpaciu. Wszystko za sprawą projektu „Koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie podkarpackim” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Pierwsze środki ochrony już trafiły do podkarpackich Ośrodków Pomocy Społecznej. W sumie zostaną one przekazane pracownikom 161 podmiotów. Mówi marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

W czerwcu jest planowane uruchomienie przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie  kolejnego projektu  dedykowanego wszystkim 59 DPSom działającym na terenie województwa podkarpackiego, w tym prywatnym.

W ramach tego projektu DPS będą mogły ubiegać się o środki na łagodzenie skutków choroby COVID-19 i zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa.

Mówi Jerzy Jęczmienionka,  dyrektor  Regionalnego  Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie  w Rzeszowie:

Na przeciwdziałanie skutkom koronawirusa, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie planuje przeznaczyć około 27 mln złotych.

Tomasz Łępa